c Dilmer Makina dan İhracat Atağı
Dilmer Makina &  Mermer
Dilmer Makina &  Mermer

Teklif Formu

Adınız Soyadınız

E-posta adresiniz

Telefon

Mesajınız

Dilmer Makina &  Mermer Dilmer Makina &  Mermer

Menü

Dilmer Makina dan İhracat Atağı

Dilmer Makina dan İhracat Atağı

Dilmer Makina dan İhracat Atağı

Son zamanlarda hızlı bir büyüme grafiği çizen Dilmer Makine yönetim kurulu başkanı Mehmet Dilmen ile röportaj yaptık. Mermer sektörüne makine üretimi yaptıklarını belirten Dilmer Makine Sahibi Mehmet Dilmen hem iç piyasaya hem de yurt dışına makine sattıklarını ifade etti.

Mehmet Dilmen: “Dilmer makine olarak mermer sektörünün ihtiyacı olan makineleri imal ediyoruz. Ürettiğimiz makineler hem iç piyasada hem de dış piyasada işadamları tarafından tercih ediliyor. Son teknolojiyi kullanarak, en az enerji tüketimi ile en çok işi yapacak makineleri imal ediyoruz. Bu sebeple ürettiğimiz tüm makineler yoğun rağbet görüyor.” dedi. 1100 m2 kapalı alanda 30 kişilik uzman ekibi ile sektörde hızla ilerleyen Dilmer Makine ihracat rakamları ile dikkatleri çekiyor. İhracat ile ilgili görüşlerini aldığımız Mehmet Dilmen, Dilmer makine olarak fuarları takip ettiklerinin altını çizerek; “Fuarlar sayesinde yurt dışı bağlantıları yaptıklarını” söyledi.

7 ÜLKEYE İHRACAT

Dilmer Makine 7 ülkeye ihracat yapıyor. Hindistan, İran, Suriye, Fas, Tunus, Türkmenistan ve Azerbeycan Dilmer Makina üretimi ürünleri tercih edenler arasında. Dilmer Makine 2012 yılında 200 bin dolar ihracaat yaptı. Dilmer makinenin 2013 yılı ihracat hedefi ise 400 bin dolar. Makine sektöründe emin adımlarla ilerleyen Dilmer Makine yatırımlarına da devam ediyor. Bucak Organize sanayi bölgesinde yeni fabrika kurmaya Başlayan Dilmer Makine yeni yerinde 2200 m2 kapalı alanda hizmetlerine devam edecek.

 

Kaynak NNC Haber

Yorumlar
Yorum Yap